Puitpakendite (euroaluste) negatiivsed mõjud keskkonnale:

  • Kasvuhoonegaaside eraldumine: Puidu lagunemine vabastab metaani ja süsihappegaasi. Metaan on ligikaudu 80 korda tugev kasvuhoonegaas kui süsihappegaas.
  • Kemikaalide sattumine pinnasesse: Paljud puidust alused (ja muud puitpakendid) on töödeldud kemikaalidega, et neid kahjurite ja lagunemise eest kaitsta. Kui need alused mädanevad, võivad need kemikaalid sattuda pinnasesse.

Puitpakendite positiivsed mõjud keskkonnale:

  • Toitainete ringlus: Puidu lagunemine aitab kaasa toitainete ringlusele ökosüsteemides. Kui puit laguneb, vabanevad selles olevad toitained pinnasesse, mis võib olla kasulik taimede ja teiste organismide kasvuks.
  • Elupaik mikroorganismidele: Lagunev puit pakub elupaika erinevatele mikroorganismidele, seentele ja putukatele. See võib aidata kaasa bioloogilise mitmekesisusele ja ökosüsteemi üldisele tervisele, toetades erinevaid liike. Loomulikult võib seente ja putukate mitmekesisus mõnel juhul (või mõnes asukohas) olla ka soovimatu tagajärg.
  • Mulla rikastamine: Puidu lagunemine lisab orgaanilist ainet pinnasesse, parandades selle struktuuri ja viljakust. See võib parandada mulla võimet säilitada vett ja toetada taimede kasvu.

Oluline on märkida, et puidust aluste keskkonnamõju sõltub mitmest tegurist, nagu puidu tüüp ja kas alused on kemikaalidega töödeldud. Puidu mädanemise aeglustamiseks tuleks puittaara ja puitalused ladustada selliselt, et õhk liiguks nendest läbi. Puitaluste hoidmine otse vastu maapinda toob kaasa kiire mädanemise.

Kui puidust kaubaalused on ladustatud pikka aega päikese kätte, siis päikese mõjul võivad need katki kuivada. Kuivamise pragudesse satub aga niiskus ning mädanemise protsess toimub seeläbi kiiremini.

Puidust aluste ringlusse võtmine või nende muul viisil taaskasutamine on keskkonnasõbralik alternatiiv.

Müü oma puitpakendeid läbi meie keskkonna või tutvu meie puitpakendite ja euroaluste tootevalikuga.  

Reusemypack OÜ kaudu saab osta ja müüa nii õue- kui sisetingimustes ladustatud puitpakendeid.