Big bagid ehk FIBC-d (Flexible Intermediate Bulk Container), on muutunud lajalt kasutatavateks igal pool, kus vajadus ladustada suurt kogust tooteid. Nende mitmekülgsus ja vastupidavus teevad neist hinnatud abivahendi erinevate materjalide transportimisel ja ladustamisel. Eesti keeles nimetatakse seda toodet ka suurkotiks.

Big bag kott kaalub 2kg aga tema kandevõime on sageli 1000kg.

Mõnedel big bagi mudelitel on ava, millest saate koti sees olevat toodangut välja lasta. Kõikidel kottidel on sangad, sest kotid on mõeldud raskete toodete ladustamiseks, mille tõstmine toimub tõstevahendiga. 

Tööstuses kasutatakse suurkotte laialdaselt erinevate toodete transportimiseks ja ladustamiseks:

Põllumajandus ja toidutööstus

Suurkotid on ideaalsed toiduainete, nagu teravilja, jahu, suhkur ja teiste põllumajandustoodete transportimiseks. Need pakuvad tõhusat kaitset niiskuse, tolmu ja saasteainete eest.

Keemiatooted

Paljud keemiatooted on graanuli või pulbi kujul ja seetõttu sobib big bag hästi nende transportimiseks ja ladustamiseks. Suurkotid on vastupidavad keemilistele reaktsioonidele ning suudavad hoida tooteid ohutult ja terviklikult.

Ehitusmaterjalid

Killustik, liiv, kruus ja muud ehitusmaterjalid võetakse sageli kasutusele suurkottides. Need tagavad, et materjal jõuab sihtkohta puhtana ja vähese kadudega.

Aias ja aianduses

Aiatööd võivad nõuda suures koguses mulla, puulehtede, komposti või turba transportimist. Suurkotid muudavad selle lihtsaks ja mugavaks.

Kodu- ja ehitusjäätmete kogumine

Remondi või suurpuhastuse ajal koguneb sageli suures koguses jäätmeid. Suurkotid pakuvad suurepärast võimalust neid hõlpsasti koguda ja ära visata olles soodsam alternatiiv konteineri rentimisele.

Muu

Suurkottidesse saab ladustada ka nt pelleteid, multši ja muud taolist

Mõõdud

Kõige levinumud suurkottide mõõdud on:

  • 90*90*90cm ja kandevõime 500kg
  • 95*95*135cm ja kandevõime 1000kg

Materjal

Big bagid on enamasti valmistatud polüpropüleenkangast. Seda materjali on kergesti võimalik puhastada ja materjal nii-öelda hingab.

Koti materjal ei ole sobilik kuumade jäätmete ladustamiseks, nt kuum tuhk ei ole sobiv.

NB! Big bagid ei ole sobilikud vedelike ladustamiseks või transportimiseks. Vedelik tungib big bagi koti materjalist läbi.

Suurkotid olulised mitmekülgseks kasutamiseks, olgu see siis tööstuses suurte koguste toodete transportimisel või kodudes mugavaks ja tõhusaks ladustamiseks. Nende mitmekülgsus, vastupidavus ja keskkonnasõbralikkus muudavad suurkotid hinnatud lahenduseks nii professionaalidele kui ka igapäevastele tarbijatele.

Bigbagid ehk suurkotid