Euroaluste värvimine - ehk kuidas muuta vanast uus!

Oled sa kunagi mõelnud ainulaadsest euroaluste mööblist? Värvimine on suurepärane viis oma ideede elluviimiseks. Kaubaalused on valmistatud puidust mis on vastupidav ja hästi töödeldav. Seetõttu on need ideaalsed mööbli valmistamiseks, mis peab vastu nii sise- kui ka välistingimustes.

Euro- ja kaubaaluste värvimine on suhteliselt lihtne ja seda saab teha isegi algaja. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sul alustada:

1. Vali õige värv

Euroaluste värvimiseks on saadaval palju erinevaid värve. Vali värv, mis sobib sinu stiiliga ja mis vastab selle aluse kasutamise eesmärgile. Näiteks kui kavatsed aluseid kasutada aias, siis vali välitingimustes kasutamiseks sobiv värv.

Reusemypack pooldab igati taaskasutust ning oleme kasutanud euroalustele uue elu andmiseks ka kõikvõimalikke värvijääke (näiteks valged laevärvid). Igas majapidamises leidub alati värvipõhju mis on jäänud seisma. Kas teadsid, et enamuse nendest vanadest veepõhistest värvidest saad vee lisamisel ja segamisel (näiteks drelliga) uuesti ellu äratada?

2. Valmista alused ette

Enne värvimist tuleb alused ette valmistada. Eemalda kõik naelad ja kruvid. Seejärel lihvige alused kergelt, et eemaldada kõik karedad servad ja praod.

3. Töödelge krundiga

Krunt aitab õigel värvil paremini kinnituda ja pikendab pealmise kihi vastupidavust. Kandke kruntvärv kahe kihina -  lastes igal kihil enne järgmise pealekandmist kuivada vastavalt värvi kasutusjuhendile.

4. Kandke peale värv

Kandke värv alusele soovitataval kahes kihis - lastes igal kihil kuivada vastavalt tootja juhtnööridele. Värvi valimisel arvesta sellega, et viis kuidas alust eelnevalt töötlesid omab mõju lõplikule värvitoonile. Vajadusel tee proovivärvimine sarnaselt töödeldud puitpinnale või aluse alumisele poolele, et veenduda sobivuses!

5. Kaitsekiht

Kui soovid, et värv kauem vastu peaks, siis kata see näiteks lakiga. Lakkimise vajadus sõltub loomulikult valitud värvist.

Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sul euroaluste värvimist lõbusamaks, ohutumaks ja lihtsamaks muuta:

  • Kasuta värvimistöödeks mõeldud kaitseprille ja kindaid.
  • Kandke värv ühtlaselt. Vajadusel kasuta värvirulli kiirema tulemuse saavutamiseks!
  • Ära muretse! Kui teed värvimisel vigu, siis saab need alati välja lihvida ja uuesti värvida!
  • Aiamööbli puhul arvesta, et väga tumedad värvid (nt. must) kipuvad kiiremini tooni kaotama. Väga heledad värvid jällegi tõmbavad tähelepanu mustusele mis paratamatult alustele aja jooksul tekib.

Mõned ideed euroaluste värvimiseks:

  • Monokroomsed värvid: lihtsad ja elegantsed monokroomsed värvid on alati moes. 
  • Värvilised kombinatsioonid: julged ja erksad värvid lisavad teie kodule või aiale ainult särtsu! Katsetage erinevate värvide ja kombinatsioonidega, et leida oma stiil.
  • Mustrid ja kujundused: lisavad teie mööblile ainulaadse iseloomu. Kasutage näiteks šabloone.

Reusemypack.com abil saate osta kvaliteetseid taaskasutatavaid euroaluseid, mis sobivad ideaalselt mööbli valmistamiseks. 

Mõned mõõdud mis on hetkel valikus:

  1. 100X100CM
  2. 120X80CM
  3. 60X80CM

Ideid

Mõelda kui need kenad alused veel kõik ära värvida!

Euroalustestmööbel