Kasvava e-kaubanduse mahtude juures kerkib sageli esile küsimus "Kui palju peaks pakend maksma võrreldes pakendatava tootega?". Pikemad tarneahelad toovad kaasa toodete korduva ümberlaadimise ja kaubikutes laialivedamise teekonna - see kõik suurendab ohtu, et kaup saab kahjustada (kaotab atraktiivsuse) kliendile kättesaamise hetkeks.  Pakendi maksumuse küsimus läheb kaugemale lihtsast numbrist, sukeldudes brändingu, kliendi kauguse, kliendi tajumise ja keskkonnamõju valdkondadesse.

Pakend on toote lahutamatu osa

Pakendi maksumus on osa toote väärtuspakkumisest. Pakend on koos tootega tervik, mis edastab teie väärtusi klientidele. Kuigi on ahvatlev vähendada pakendi kulusid, et parandada kasumimarginaale, võib vale pakend rikkuda teie toote tajutavat väärtust ja kliendikogemust.

Näiteks Apple'i elegantne karp on peegeldus detailidele, mida kannavad edasi nende tooted. Pakendi avamine muutub sündmuseks ja parandab toote kogemust. See ei tähenda tingimata, et peate pakendile palju raha kulutama, kuid rõhutab pakendi olulisust, mis on kooskõlas teie brändi kuvandiga ja klientide ootustega.

Pakendi keskkonnamõju

Viimastel aastatel on olnud märkimisväärne üleminek jätkusuutlikule ja ökoloogiliselt sõbralikule pakendile. Tarbijad, eriti millennialsid ja Z-põlvkond, on üha enam teadlikud oma ostude keskkonnamõjust. See esitab ettevõtetele nii väljakutse kui ka võimaluse.

Investeerimine jätkusuutlikku pakendisse võib alguses tunduda keerukam. Kuid see võib pikas perspektiivis tasuda end ära. Mitte ainult ei meelita see ökoteadlikke tarbijaid, vaid see võib vähendada jäätmete kõrvaldamisega seotud. Paljud kliendid on valmis maksma lisatasu jätkusuutliku pakendi eest, nähes seda investeeringuna keskkonda.

Reusemypack.com tootevalikus leiate kaubaaluseid, pappkarpe ja paljusid teisi pakendeid, mille keskkonnamõju on väga väike võrdluses uute pakenditega. Samuti edastab taaskasutatud pakendile kliendile sõnumi, et kauba saatja hoolib keskkonnast.

Üldine reegel: 1-2% toote hinnast

Kuigi pole ühtset vastust sellele, kui palju pakendi hind peaks olema võrreldes teie tootega, on üldine reegel 1-2% teie toote koguhinnast.

Näiteks kui teie toote tootmise maksumus on 50€, siis 0,50€ kuni 1,00€ maksumus pakend on mõistlik vahemik. Siiski võib see varieeruda toote suuruse, kliendi kauguse,hapruse ja brändi nõuete alusel. Kõrgema hinnaklassi tooted võivad õigustada suuremat protsenti luksusliku pakendi jaoks, samas kui põhilised kaubad võivad olla soodsamad.

Liitke need kulud kokku, et saada oma pakendi kogumaksumus ühiku kohta. Seejärel jagage see toote müügihinnaga, et määrata pakendi kulu protsentuaalselt tootele.

Reusemypack.com pakutavad kaubaalused ja pappkarbid võimaldavad olulist rahalist säästu.

Pakend on strateegiline kulu

Kokkuvõttes ei ole pakendi hind lihtsalt number. See on strateegiline investeering teie brändi kuvandisse, kliendikogemusse ja keskkonda. Nõrk või valesti valitud pakend võib endaga kaasa tuua toote kahjustamise ja negatiivse kliendikogemuse. Samas võib vastutustundlik (näiteks eelnevalt kasutatud) pakend luua positiivse kuvandi kauba saatjast.

Kui palju peaks pakend maksma võrdluses pakendatava toote hinnaga ?