Reusemypack.com loojatena oleme arendanud tehnoloogilise platvormi, mis võimaldab veo- ja hulgipakendeid kasutada lõpuni, vähendades seeläbi pakendite ümbertöötlemist ja äraviskamist.

Miks?

Pakendid täidavad maailmas tähtsat eesmärki - ilma nendeta ei saa transportida kaupa. Kahjuks jätab pakendite tootmine ja ümbertöötlemine suure ökoloogilise jalajälje. Hinnanguliselt saab ühest puust valmistada 150 pappkarpi (keskmine elanik Ühendkuningriigis kasutab aastas ca 83 pappkarpi, USAs võrdluseks ca 300 pappkarpi). Enamasti kaasneb pakendite tootmisega ka otsene vahetu koormus keskkonnale õhu- ja veereostuse näol. Arvutuste kohaselt kulub 1 pappkarbi tootmiseks 20 liitrit vett (2 minutit dušši all) ja 4 kWh elektrit (sama palju kui 1 sülearvuti nädalas iga päev 8h tööd tehes).

Kuigi pakendite tootmine on väga suur koormus keskkonnale, ei kasutata paljusid veopakendeid lõpuni ära. See tähendab, et veo- ja hulgipakendid visatakse ära või suunatakse ümbertöötlusse, kuigi nendes on vahel palju kasutamata ressurssi alles. Näiteks mitmeid puitpakendeid ja pappkarpe saab kasutada kümneid kordi, enne kui nad oma kuju ja kvaliteedi kaotavad. Praeguses praktikas visatakse pakendid sageli ära (suunatakse ümbertöötlusse), kui nende ressursist on kasutatud ainult 5% või 10%. Kas viskaksid ära teksad, mobiiltelefoni või auto, mille ressursist oled kasutanud 5%?

Meie loodud platvorm võimaldab osta ja realiseerida mitmeid erinevaid korduvkasutamist võimaldavaid veo- ja hulgipakendeid (puit-, kartong-, papp-, plastikpakendid jne).

Loe ka:

help_outline Miks platvormiga liituda? help_outline Miks ümbertöötlemisest ei piisa?