Euroaluste ehk kaubaaluste ajalugu on tihedalt seotud kaubanduse ja logistika arenguga. Need puidust alused, mida tähistatakse sümboliga EUR, on loodud kaupade hõlpsaks, turvaliseks ja efektiivseks transportimiseks erinevates valdkondades. Euroaluste standardmõõdud on 800 mm x 1200 mm x 144 mm, kaaluga umbes 20-25 kg, ning nende turvaline kandevõime ulatub kuni 1500 kg-ni​.

Euroaluseid reguleerib Euroopa Kaubaaluste Assotsiatsioon (EPAL), mis tagab nende kvaliteedi ja vastupidavuse kogu maailmas. Hetkel on ringluses ligikaudu 500-650 miljonit EPAL euroalust, mis on teinud neist logistikamaailma kõige laialdasemalt kasutatava vahetuskaubaaluse. EPAL kaubaalused tagavad kaupade ohutu ja sujuva transpordi ning tänu kõrgele kvaliteedile ka maksimaalse tööohutuse​.

Euroaluste kasutamise eelisteks on nende standardiseeritud mõõdud ja tugevus, mis võimaldavad neid kasutada erinevates tööstusharudes ja logistilistes operatsioonides. Lisaks on nende kasutamine keskkonnasõbralik, kuna aluseid saab korduvkasutada ja remontida, vähendades seeläbi vajadust uute materjalide järele ja vähendades jäätmete hulka.

Remont ja hooldus on olulised aspektid euroaluste eluea pikendamiseks. EPALi nõuete kohaselt tohib euroaluseid parandada ainult litsentseeritud ettevõtted, mis tagab parandatud aluste vastavuse kõrgetele kvaliteedistandarditele. Alates 1. jaanuarist 2010 on kõik uued ja parandatud EPAL euroalused kuumtöödeldud vastavalt ISPM 15 standardile, mis kaitseb neid puidukahjurite eest ja võimaldab nende piiriülest kasutamist kaupade rahvusvahelises transpordis​.

Euroaluste ajalugu