IBC konteiner on loodud selleks, et ladustada ja transportida suurt kogust vedelikke.

IBC konteiner on virnastatav, taaskasutatav tööstuskonteiner mis on mõeldud vedelike, keemiliste ainete ja muude materjalide ohutuks hoiustamiseks ja transpordiks. IBC mahutid omavad tavaliselt mahutavust 1000 liitrit (kuid on ka suuremaid kuni 1250 liitrit mahutavusega konteinereid) pakkudes olulist hoiustamismahtu.

Üks IBC konteinerite silmapaistvaid omadusi on nende vastupidav konstruktsioon. Tavaliselt koosnevad nad kõrgtihedusega polüetüleenist (HDPE), mida katab terasraam. See ehitus tagab erakordse tugevuse ja vastupidavuse, tagades, et sisu jääb käitlemise ja transpordi ajal turvaliseks.

Enim levinud konteineri mõõt on FIN aluse mõõt (120*100cm) ja kõrgus 116cm. Tühja IBC konteineri kaal on ligikaudu 60 - 65 kilogrammi.

Efektiivne käitlemine ja transport

IBC konteinerid on loodud efektiivsust silmas pidades. Nende standardiseeritud suurus ja kuju muudavad nad lihtsasti käsitsetavaks kahveltõstukitega lihtsustades laadimis- ja mahalaadimisprotsesse. Tühjasid konteinereid saab ladustada mitmes kihis üksteise peal. Täis konteinereid saab ka sageli ladustada, kuid lähtuvalt kaalust tuleb selle ohutuses eelnevalt veenduda.

IBC mahutite transportimine kahvelkäruga võib olla keerukas, sest täidetuna hakkavad vedelikud mahuti sees liikuma (tekivad lained) ja liikumise inerts võib olla liigutamist raskendav.

Kasutusel paljudes tööstusharudes

Keemiatööstus

  • Tööstusliku keemia hoidmine: IBC-d on laialdaselt kasutatud mitmesuguste keemiliste ainete, lahustite ja hapete hoiustamiseks ja transportimiseks.
  • Farmaatsia: farmaatsiatööstuses on need konteinerid olulised suurte koostisosade ohutuks transportimiseks ravimi tootmiseks.

Toit ja jook

  • Vedelad koostisosad: alates siirupitest kuni söödavate õlideni pakuvad IBC konteinerid turvalist ja hügieenilist lahendust vedelate toidukoostisosade hoiustamiseks ja transportimiseks.
  • Vein ja alkohoolsed joogid: veinikeldrid ja joogitootjad kasutavad IBC-sid veini, jooke ja muid jooke tõhusaks hoiustamiseks ja transportimiseks.

Põllumajandus

  • Väetised ja pestitsiidid: IBC-d on ideaalsed põllumajanduskemikaalide, nagu väetiste ja pestitsiidide, hoidmiseks taludes ja lasteaedades.
  • Sööt: talud kasutavad IBC-sid vedelike ja kuivsööda hoiustamiseks ja transportimiseks kariloomadele.

Tööstus ja tootmine

  • Värvid ja pinnakatted: IBC konteinereid kasutatakse laialdaselt värvitööstuses erinevate kattematerjalide ja värvide hoiustamiseks ja transportimiseks.
  • Õlid ja määrdeained: tööstusrajatised toetuvad IBC-dele õlide ja määrdeainete ohutuks hoidmiseks ja jaotamiseks masinatele.
  • Jäätmete ladustamine: IBC konteineritesse on hea koguda jäätmeid kuniks kogus on sobilik utiliseerimiseks. 

Keskkonnasõbralik pakend

Lisaks eelnevalt loetletud funktsionaalsetele eelistele aitavad IBC konteinerid kaasa jätkusuutlikkusele. Nende taaskasutatav olemus vähendab ühekordsete pakendite vajadust. Õigesti puhastatuna ja hooldatuna saab IBC-sid kasutada mitu korda. Kuid IBC konteinerisse pandud vesi hakkab siiski teatud aja möödudes lõhnama – seega ei sobi pikaajaliseks vee ladustamiseks.

IBC mahuti on väga mitmekülgne vedelike hoiustamise lahendust. Mitmed rakenduskohad, ruumiefektiivsus ja keskkonnasõbralikkus muudavad selle eelistatuks valikuks mitmetes tööstusharudes. Olgu tegemist keemiaga, põllumajanduse, toiduainete tootmise või tootmisega, pakub IBC konteiner usaldusväärset, turvalist ja jätkusuutlikku lahendust teie vedelike lühi- ja pikaajalisele hoiustamise vajadustele.

IBC